شنبه 25 فروردین 1403 - 13 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/22 18:05
جشنواره فجر
کد خبر: 5791

آخرین اخبار جشنواره فجر| جواد عزتی سیمرغ بهترین کارگردان را گرفت

جواد عزتی جایزه ی بهترین کارگردان بخش نگاه نو را برای فیلم تمساح خونی گرفت.

به گزارش مهرپو، اختتامیه ی جشنواره فجر هم اکنون در حال برگزاری است. جواد عزتی هم امسال با فیلم تمساح خونی در جشنواره فجر حضور پیدا کرد. فیلم تمساح خونی سیمرغ بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر را هم گرفت. جواد عزتی فعالیتش را در بازیگری از دهه ۷۰ و با تئاتر آغاز کرده بود و در دهه ۸۰ کارش را در سریال‌های تلوزیون جدی‌تری کرد. اوج شهرت او در سریال‌ها در آثار مهران مدیری بود که با خلق کاراکتری شیرین و دلنشین به نام «بابا اِتی» در قهوه تلخ توانست خود را بازیگری قهار در کمدی معرفی کند.

از اواخر دهه ۸۰ پای عزتی به سینما هم باز شد و مسیر پیشرفت و شهرت او در کمدی‌های سینمایی کم‌کم به جایی رسید که اگر نامش در یکی از فیلم‌های کمدی دیده می‌شد فروش آن را تضمین شده می‌دانستند. این روند برای او تا جایی پیش رفت که همین چند سال قبل «پول‌سازترین بازیگر سال سینما» شد؛ لقبی که در یکی، دو دهه گذشته بیشتر به محمدرضا گلزار و رضا عطاران نسبت داده می‌شد.

 بعد از آنکه نام جواد عزتی به عنوان بازیگری موفق در عرصه کمدی حسابی جا افتاد، او به تدریج ژانر بازی‌های خود را تغییر داد و با ایفای نقش‌های جدی روی دیگری از استعدادش را در بازیگری نشان داد. اگرچه این تغییر مسیر فرصت‌های تازه‌ای را برای این بازیگر فراهم کرد اما نشانه‌هایی از تکرار در برخی نقش‌های اخیر این بازیگر نکته نبوده که از چشم دور بماند.

جواد عزتی که چند فیلم آخرش همانند گذشته پرفروش نبودند، همچنان بازیگری محبوب و پرطرفدار است و مصداق آن استقبال خوب مخاطبان از فیلم جدید او در پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فجر است.

او که تاکنون در بیش از ۲۰ سریال تلویزیونی و نمایش خانگی و بیش از ۳۰ فیلم سینمایی بازی کرده، اولین تجربه جدی‌ حضورش در جشنواره فیلم فجر، به سال ۱۳۸۷ و بیست‌وهشتمین دوره این جشنواره برمی‌گردد که در فیلم «طلا و مس» بازی کرده بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mehrpu.com/d/4vm5j4